Pádlo TNP 801 COMBINATION

Kombinace kajakového a kanoistického pádla TNP.

Pádlo TNP 801 COMBINATION
Cena: 1 790 Kč
Výběr varianty
Velikost
Barva
Sestavit si tak můžete buď 1 kajakové nebo 2 kanoistické pádla. Skvělý dárek pro Vaše rodiče, kamarády nebo partnery.
Materiál listu je vyroben z vysoce houževnatého polyetylénu. Mezi jeho přednosti patří zejména vysoká pevnost a odolnost. Pádlo nabízíme pouze na duralové žerdi.
Tento model je vhodný pro kanoistiku i divokou vodu.
 
List: HDPE, žerď: dural
Úhel 0 a 90 stupňů
Délka: 180 – 240 cm
Hmotnost: 1 310 g
Plocha listu: 736 cm2
 
SKLADEM: 
Pádlo TNP 801.0 Žlutá 230 /C2: 155 + 155 cm
Pádlo TNP 801.0 Žlutá 230 /C2: 150 + 160 cm
Pádlo TNP 801.0 Černá 230 /C2: 145 + 155 cm

Fotogalerie

Výběr kajakářského pádla

Kajakářská pádla mají listy na obou stranách žerdě a pádluje se s nimi na obou stranách lodi. Pro rekreační jízdu na kidných nebo mírně tekoucích vodách se používají klasicky tvarované symetrické listy, které jsou mírné prohnuté pro lepší záběr. Pro sportovnější jízdu se používají listy asymetrické, které umožňují stabilnější záběr. Na divokou vodu je tvar listu relativně široký a krátký. Na klidné vody se používají protáhlejší a užší listy v poměru délka/šířka asi 3:1.
 
Levná a odolná pádla se vyrábí z termoplastu s duralovou žerdí. Jejich nevýhodou je vyšší hmotnost. Lehká kompozitová pádla jsou choulostivější.

Délka pádla

Délka pádla se určuje podly typu lodi a vodního terénu. Na divoké vodě se používají běžně pádla do 200 cm. Pádla pro nafukovavací kajaky by měla být delší, obvykle 210 až 230 cm. Délku pádla ovlivňuje také styl pádlování. Pádler s vysokou frekvencí záberu upřednostní kratší pádlo, zatímco kajakář s pomalými záběry by měl zvolit pádlo o pár centimetrů delší. 
Určení délky kajakářského pádla: na rekreační pádlování a pro nafukovací kajaky na divokou vodu by mělo pádlo sahat zhruba k zápěstí kajakáře (obvykle 195 až 210 cm). Na pádlování na moři a klidnou vodu je vhodné delší pádlo, obvyke 210 - 230 cm.

Pootočení pádla 

Listy kajakářských pádel bývají většinou pootočeny o 30°– 90°. Větší úhel pootočení je výhodnější při pádlování proti větru, menší úhel šetří vaše zápěstí a ramena. Některá pádla umožňují úhel pootočení nastavit. Podle směru pootočení rozlišujeme mezi pádlem pravým a levým. U pravého pádla svírá pravá ruka žerď pevně, zatímco levá se při každém záběru přetáčí. Pravá ruka je tedy řídicí.

Pádla TNP

Firma Laminex byla založena v Českých Budějovicích v roce 1992. Od tohoto roku se specializuje na výrobu pádel a vesel, která vyrábí pod firemní značkou TNP.
Dlouholeté zkušenosti a snaha o maximální kvalitu všech pádel TNP stojí za tím, že dnes jsou pádla TNP vnímána jako synonymum kvalitního produktu a mají prodlouženou 3-letou záruční lhůtu. Pádla TNP najdete u distributorů a prodejců sportovních potřeb po celém světě.
Firma Laminex používá k výrobě pádel TNP výhradně materiály z České republiky, Evropy nebo USA.
 

© 2012

water wave by arEa50oNe