Pádlo 505.2 ALLROUND KANOE

Dvoudílné kanoistické pádlo vhodné na vodní turistiku i na divokou vodu.

Pádlo 505.2 ALLROUND KANOE
Cena: 1 150 Kč
Výběr varianty
Barva
Délka

Pádlo Allround canoe je klasické kanoistické pádlo s rovným listem. Materiál listu je vyroben z vysoce houževnatého polyetylénu.
Mezi jeho přednosti patří zejména dlouhá životnost, vysoká pevnost a odolnost.
Pádlo standardně nabízíme na duralových žerdích a lze si zvolit jednu ze čtyř barevných variant listů. Barva je stabilizována proti UV záření.
Pádlo je vhodné pro kanoistiku i rafting.

LIst: HDPE, žerď: dural (kompozit na objednávku)
Délka pádla: 145 - 170 cm po 5 cm
Hmotnost: 0,72 - 0,90 kg (podle velikosti)
Plocha listu: 802 cm2

Fotogalerie

Výběr kanoistického pádla

Kanoistická pádla mají jeden list, žerď a hlavičku. Pádla se vyrábí  z různých materiálů: Pádla s listem z termoplastu a duralovou žerdí jsou odolná, levná, ale mají trochu vyšší hmotnost. Dřevěná pádla jsou lehká a jejich žerď při pádlování dobře pruží. Na divokou vodu se používají kompozitová pádla s listy ze vstřikovaných plastů kombinovaných s vlákny (sklolaminát, karbon), která jsou lehčí a pevná, ale mohou být náchylnější k poškození.
 
Nedělená pádla jsou bezúdržbová. Výhodou dvojdílných a trojdílných pádel je jejich skladnost - pádlo snadno složíte do kufru vašeho auta. U dělených pádel je třeba spoj udržovat v čistotě a jednou za čas jej promazat vazelínou. Při použití pádla ve slané vodě je třeba pádlo po použití opláchnout sladkou vodou a promazat spoj vazelínou.
 
Délka pádla závisí na výšce postavy, typu lodě a technice pádlování. Vhodnou délku pádla můžete určit tak, že postavíte pádlo před kanoistu. Pro nafukovací kanoe by mělo pádlo sahat mezi bradu a nos, pro raft k nosu.
 
Orientační délky pádel dle výšky postavy:
190/165 cm,
180/155 cm,
170/ 150 cm,
160/ 145 cm.

Pádla TNP

Firma Laminex byla založena v Českých Budějovicích v roce 1992. Od tohoto roku se specializuje na výrobu pádel a vesel, která vyrábí pod firemní značkou TNP.
Dlouholeté zkušenosti a snaha o maximální kvalitu všech pádel TNP stojí za tím, že dnes jsou pádla TNP vnímána jako synonymum kvalitního produktu a mají prodlouženou 3-letou záruční lhůtu. Pádla TNP najdete u distributorů a prodejců sportovních potřeb po celém světě.
Firma Laminex používá k výrobě pádel TNP výhradně materiály z České republiky, Evropy nebo USA.
 

© 2012

water wave by arEa50oNe