Nafukovací paddleboard TAMBO WINDSUP 11’3″

Windsup TAMBO - k tomuto plováku jde přidělat oplachtění a na spodní části se nachází US-box na jednu větší ploutvičku. Nafukovací paddleboard dlouhý 343 cm, s výtlakem 345 l a nosností 135 kg.

Nafukovací paddleboard TAMBO WINDSUP 11’3″
Cena: 25 900 Kč

K tomuto plováku jde přidělat oplachtění a na spodní části se nachází US-box na jednu větší ploutvičku místo standardních 3 menších. Taktéž v těžišti plováku je další US box na středovou ploutev pro lepší stoupavost. Jinak se jedná o stejný plovák jako TAMBO CORE 11’3″ ESD s tloušťkou 6“.

Plovák je vhodný zejména pro začátky a plachtění ve slabém větru. Zvládá i větší plachty a skluzové podmínky, ale z vlastních zkušeností mnohaletých windsurferů můžeme upřímně říci, že nafukovací windsurfing je vždy kompromisem, i když už se technologie velmi zlepšují a nafukovací board se pevnému velmi blíží ve skluzových podmínkách to není ono.

Naopak pro začátek je plovák velmi vhodný díky stabilitě, výtlaku, ale třeba i pro svoji konstrukci s měkkou palubou, o níž se mladší jezdci nezraní.

Paddleboard TAMBO WINDSUP 11´3´´x 32´´x 4,8´´ ESD

Nafukovací paddleboard dlouhý 343 cm, s výtlakem 345 l a nosností 135 kg

Univerzální SUP – paddleboard vhodný na začátky, nebo pro i jízdu ve vlnách a na divoké vodě pro pokročilé a těžší jezdce. Svými vlastnostmi je velmi podobný paddlebaordu TAMBO CORE 10‘5‘‘ z naší nabídky, ale je určen ještě pro těžší jezdce, případně díky své větší velikosti usnadní začátky a je také díky své délce o něco rychlejší, než menší TAMBO CORE 10‘5‘‘. Konstrukce plováku je dvouvrstvá ESD s laminací se základní konstrukcí z kvalitního materiálu dropstitch, který se liší od předchozích generací vyšší tuhosti a tak umožňuje použití v konstrukci paddleboardu bez dalších vrstev PVC. Tvar je navržen tak, aby plovák měl dostatečné vedení na hladké vodě, avšak byl obratný a stabilní i v peřejích divoké vody. Vyniká svojí klouzavostí po hladině. Oproti konkurenčním allround plovákům jede díky nové koncepci tvaru o 10%-15% rychleji při vynaložení stejného úsilí.

Oproti modelu 2016 je u verze ESD snížena výška plováku, aby byl ještě stabilnější. Toto vše samozřejmě při zachování vysoké tuhosti.

Plovák je osazen trojicí napevno uchycených fin, odpadá tak mnohdy zdlouhavá montáž před jízdou. Finy jsou vysoce odolné proti nárazu a v případě poškození je možné je nechat v odborném servisu vyměnit.

TAMBO CORE 11‘3‘‘ x 32‘‘ x 4,8‘‘ ESD je ten pravý plovák, díky kterému si paddleboarding opravdu užijete!

TAMBO CORE 11‘3‘‘ x 32‘‘ WINDSUP VÝBAVA V CENĚ:

 • 2x US-BOX na větší ploutvičku,
 • 1x Dvoučinná ruční SUP pumpa s manometrem,
 • Transportní vak na záda s kolečkama.

Parametry paddleboardu:

 • Délka: 343cm
 • Šířka: 81cm
 • Tloušťka: 15cm
 • Výtlak: 345 l
 • Hmotnost: 12 kg
 • Maximální doporučená váha jezdce: 135 kg
 • Maximální tlak 25 PSI (doporučeno 20 PSI)

Vlastnosti (stupnice 1-10):

 • Allround: 10
 • Divoká voda nebo příboj: 8
 • Stabilita: 10
 • Rychlost: 9

Fotogalerie

AKCE TAMBO WINDSUP 

dárekVodotěsný obal na mobil

PADDLEBOARDY TAMBO

Paddlboardy vyvíjené v ČR. Vysoce kvalitní plováky, které jsou odolné, stabilní, rychlé a přitom cenově dostupné.
 
Určitě se jede lépe na plováku, na kterém není třeba spousty námahy při pádlování, a přitom se nemusíte při každém záběru obávat pádu do vody, jako na dlouhých a úzkých závodních plovácích. Právě takové plováky pro Vás máme pod značkou TAMBO.
 
Tyto plováky si vybrali jako závodní zbraně i mistři Evropy – Lofer 2016 Honza Rott a Iva Dundová.
 
Naším zaměřením jsou především allroundové plováky pro každého. Paddleboardy vhodné jak pro začátečníky na hladké vodě, tak pro profíky na vlnách nebo divoké vodě. Výbornou klouzavost a stabilitu dosahujeme jedinečným tvarem s dostatečnou šířkou, správným průhybem, nízkou hmotností a tuhou konstrukcí. Naše paddleboardy lehce kloužou po hladině, jízda s nimi je snadnější, tedy i rychlejší a zábavnější.
 
Pro konstrukci našich SUP paddleboardů používáme ´´dropstitch´´ materiál nejnovější generace ESD a nejvyšší kvality. Díky tomu lze plováky nafukovat až na 25 PSI, přičemž dostatečný a námi doporučený tlak je 18-20 PSI. Dropstitch je vnitřní nosná konstrukce plováku, která se sestává z tisíců vláken propojující palubu a dno. Každé vlákno má svojí pozici a nosnou funkci.
 
 ESD je novou generací dvouvrstvé konstrukce dropstitch, na kterou máme samé pozitivní ohlasy. Materiál je lehčí a tužší než tradiční konstrukce díky prolaminování jedné vrstvy. SUP můžete přejet i autem, aniž by došlo k jeho poškození. Mechanické poškození a propíchnutí plováku je téměř vyloučené. I díky intenzivnímu provozu v několika půjčovnách můžeme říci, že životnost takového materiálu je určitě několik let.
ECO konstrukce TAMBO SUP plováků je jednovrstvá. Tyto plováky nemají vrchní vrstvu PVC. Nová generace dropstitch materiálů má ale takové vlastnosti, že tuhost plováku je srovnatelná s vícevrstvými plováky jiných značek. Díky vyšší tloušťce plováků ECO jsou dostatečně tuhé i pro statné jezdce, ale TAMBO LIGHT ocení zejména lehčí jezdci. Jejich hlavní výhodou je o zhruba 20% nižší hmotnost a nižší cena ve srovnání s vícevrstvou konstrukcí.
Exclusive – naše nová konstrukce paddleboardů. Plováky této konstrukce budou vhodné zejména pro jezdce, kteří rádi cestují letadlem a nedovedou si svoji dovolenou už představit bez paddleboardu.
 

© 2012

water wave by arEa50oNe