Neoprenové boty RAFTER

Skvělá neoprenová bota pro rafting.

Neoprenové boty RAFTER
Cena: 1 100 Kč
Výběr varianty
Velikost

Výztuhy chrání prsty, patu a celý nárt. Díky zipu na straně se bota lehce obouvá a zouvá.Thermo plush látka na vnitřní straně nabízí velký tepelný komfort a je velmi příjemná na kůži. Tyto neoprenové boty jsou skvělé pro rafting a pro další vodní sporty kde je potřeba chodit vodou nebo po břehu.

Fotogalerie

Jak vybírat neoprenové boty?

Typ bot volíme podle předpokládaného použití a osobních preferencí. Při výběru bot je důležité zvážit, zda nám vyhovuje bota nízkého nebo kotníkového střihu, zda dáme přednost botě s pevnou podrážkou nebo ponožce, jaký způsob zapínání, utahování a vyztužení preferujeme.

Správné velikosti vybíráme stejně jako u ostatních neoprenových výrobků. Nesmí být těsné, v takovém případě dojde velmi brzy k prodření na exponovaných místech, ani příliš volné, pak se plní vodou a ztrácí tepelně izolační vlastnosti.

Péče o neoprenové boty

O neoprenové boty pečujeme jako o jiné části oblečení z podobných materiálů. Z hygienických důvodů je vhodné zejména boty a ponožky po každém použití vypláchnout čistou vodou a dobře usušit. V případě potřeby čistíme mýdlovým roztokem a houbičkou nebo jemným kartáčkem.

Firma HIKO SPORT

Rodinný podnik, který už čtvrt století dodává na trh kvalitní vybavení pro většinu vodních sportů.
“Začalo to nevinně - tím, že se v Čechách nedala koupit kvalitní vodácká výbava. Domluvila jsem se s kamarádkou, která měla firmu na plovačky v USA, že mi pošle materiál a já to zkusím ušít tady,” vzpomíná Marcela Hilgertová na zrod firmy HIKO. “Po večeři jsme uspali děti, sundali ubrus ze stolu, kde byly naznačeny délky popruhů a gum, a s manželem pracovali, co to šlo,” popisuje Marcela začátky u šicího stroje v kuchyni pražského panelákového bytu. Psal se rok 1990, když se tehdejší reprezentanti ve vodním slalomu - Ivan a Marcela Hilgertovi dali na podnikání.

 

 

© 2012

water wave by arEa50oNe