Pádlo TAMBO VARIO Carbondesign

Pádlo značky TAMBO je ideální v poměru cena výkon. Kombinuje Kompozitovou žerď a plastový list.

Pádlo TAMBO VARIO Carbondesign
Cena: 2 800 Kč

Pádlo značky TAMBO je ideální v poměru cena výkon. Díky kompozitové žerdi dosahuje přijatelné hmotnosti, plastový list s atraktivním designem carbonu zase snadno odolá případným střetům s kamením v řece nebo jiným překážkám na vaší cestě. Vario systém umožňuje nastavit ideální délku pádla jak pro drobnější jezdkyni, tak pro statnějšího jezdce.

Nová generace pádel od zančky Tambo se vyznačuje propracovanějším tvarem listu s výrazným žebrováním, pro dosažení optimální tuhosti. Dále je trojdílná variata Compact nově osazena stahovací objímkou ve středovém spoji. Tím je dosaženo oproti předchůdci minimálníní vůle ve spoji.

Variabilní žerď umožňuje nastavit délku pádla v rozmezí 167cm – 207cm

Váha verze Vario je 970g, Compact pak váží 990g

Pádla pro paddleboard TAMBO

Pádlo pro paddleboard TAMBO VARIO AL dvoudílné

Pádlo TAMBO VARIO Carbondesign

Pádlo TAMBO Carbondesign COMPACT

Pádlo TAMBO Carbon

Fotogalerie

Výběr pádla pro SUP

Jednodílná pádla jsou většinou speciály pro závodníky, ale najdeme je i mezi levnými pádly. Nadá se regulovat délka pádla a pádlo je neskladné (180 až 220 cm).
 
Dvoudílná pádla - pádlo má nastavitelnou délku. To se může hodit, pokud pádlo střídá své majitele nebo podle způsobu jízdy (ve stoje, v kleče). Dvoudílné pádlo je skladnější než jednodílné (cca 170 cm).
 
Třídílná SUP pádla jsou nejskladnější (cca 86 cm), ale u levných pádel může mít ve spoji vůli a spoj je též místo náchylné k poškození. Díky spoji ma též vyšší hmotnost než jednodílné pádlo. Má nastavitelnou délku.
 
Pádlo kombinace SUP/KAJAK je skládací pádlo, které umožňuje použití jak ve stoje, tak v sedě se dvěma listy - podobně jako na kajaku.
 

Materiály

Pádla jsou většinou vyrobena z plastu a duralu, sklolaminátu (fiberglass), uhlíku (karbonové) a jejich kombinací.
 
Pádla dural-plast - nejlevněší pádla, jsou odolná, ale nevýhodou je vyšší hmotnost a pružnost pádla.
 
Pádla ze sklolaminátu jsou lehčí a mají vyšší tuhost než pádla dural-plast.
 
Karbonová pádla - velmi lehký, tvarově stálý a odolný materiál.

Délka pádla pro paddleboard

Univerzální allroundové pádlo by mělo zhruba o 20 cm převyšovat svého majitele. U nastavitelného pádla nemusíte při výběru pádla délku řešit.

 

 

© 2012

water wave by arEa50oNe