Pádlo TREK 107/2

Plastové kanoistické pádlo pro kanoe a raft vhodné na vodní turistiku.

Pádlo TREK 107/2
Cena: 790 Kč
Výběr varianty
Barva
Délka
Plastové kanoistické pádlo pro kanoe a raft se zvětšenou plochou listu  801 cm2.  Kvalitní pádlo od firmy PANDA vyrobené v České republice.
  • List a hlavička je z houževnatého plastu
  • Duralová žerď
  • Dvoudílné

váha: 0,8-0,9 kg
délka: 140-170 cm po 5 cm

Výrobcem je brněnská firma PANDA. Firma PANDA vznikla v roce 1992 a v současné době je schopna zákazníkům nabídnout nejširší sortiment pádel v České republice.

Standardně máme skladem pádla v černé a červené barvě. Zelená, modrá a žlutá barva je na objednávku - dostupnost cca 10 dnů.

JEDNODÍLNÉ PÁDLO PANDA TREK 107/1

TROJDÍLNÉ PÁDLO PANDA TREK 107/3

Fotogalerie

Výběr kanoistického pádla

Kanoistická pádla mají jeden list, žerď a hlavičku. Pádla se vyrábí  z různých materiálů: Pádla s listem z termoplastu a duralovou žerdí jsou odolná, levná, ale mají trochu vyšší hmotnost. Dřevěná pádla jsou lehká a jejich žerď při pádlování dobře pruží. Na divokou vodu se používají kompozitová pádla s listy ze vstřikovaných plastů kombinovaných s vlákny (sklolaminát, karbon), která jsou lehčí a pevná, ale mohou být náchylnější k poškození.
 
Nedělená pádla jsou bezúdržbová. Výhodou dvojdílných a trojdílných pádel je jejich skladnost - pádlo snadno složíte do kufru vašeho auta. U dělených pádel je třeba spoj udržovat v čistotě a jednou za čas jej promazat vazelínou. Při použití pádla ve slané vodě je třeba pádlo po použití opláchnout sladkou vodou a promazat spoj vazelínou.
 
Délka pádla závisí na výšce postavy, typu lodě a technice pádlování. Vhodnou délku pádla můžete určit tak, že postavíte pádlo před kanoistu. Pro nafukovací kanoe by mělo pádlo sahat mezi bradu a nos, pro raft k nosu.
 
Orientační délky pádel dle výšky postavy:
190/165 cm,
180/155 cm,
170/ 150 cm,
160/ 145 cm.

Pádla PANDA

Brněnská firma PANDA vznikla v roce 1992 a původně vyráběla jen dřevěná pádla. Dnes je schopna zákazníkům nabídnout nejširší sortiment pádel v České republice. Jako jediná vyrábí současně celodřevěná i plastová pádla, a to pádla pro kanoe, kajaky, rafty, veslice, nafukovací čluny, rybářské čluny, dračí lodě a další podobná plavidla, v nejrůznějších délkách (včetně dětských). Z nabídky pádel PANDA si dokáže vybrat opravdu každý.
 

© 2012

water wave by arEa50oNe