Pádlo TREK 107/1

Plastové pádlo pro kanoe a raft - 801 cm2

Pádlo TREK 107/1
Cena: 750 Kč
Výběr varianty
Barva
Délka

Kvalitní české plastové kanoistické pádlo pro kanoe a raft se zvětšenou plochou listu  801cm2

  • List a hlavička je z houževnatého plastu
  • Duralová žerď
  • jednodílné

váha: 0,8-0,9 kg
délka: 140-170 cm po 5 cm

Výrobcem je brněnská firma PANDA. Firma PANDA vznikla v roce 1992 a v současné době je schopna zákazníkům nabídnout nejširší sortiment pádel v České republice.

Standardně máme skladem pádla v černé a červené barvě. Zelená, modrá a žlutá barva je na objednávku - dostupnost cca 10 dnů.

DVUDÍLNÉ PÁDLO PANDA TREK 107/2

TROJDÍLNÉ PÁDLO PANDA TREK 107/3

Fotogalerie

Výběr kanoistického pádla

Kanoistická pádla mají jeden list, žerď a hlavičku. Pádla se vyrábí  z různých materiálů: Pádla s listem z termoplastu a duralovou žerdí jsou odolná, levná, ale mají trochu vyšší hmotnost. Dřevěná pádla jsou lehká a jejich žerď při pádlování dobře pruží. Na divokou vodu se používají kompozitová pádla s listy ze vstřikovaných plastů kombinovaných s vlákny (sklolaminát, karbon), která jsou lehčí a pevná, ale mohou být náchylnější k poškození.
 
Nedělená pádla jsou bezúdržbová. Výhodou dvojdílných a trojdílných pádel je jejich skladnost - pádlo snadno složíte do kufru vašeho auta. U dělených pádel je třeba spoj udržovat v čistotě a jednou za čas jej promazat vazelínou. Při použití pádla ve slané vodě je třeba pádlo po použití opláchnout sladkou vodou a promazat spoj vazelínou.
 
Délka pádla závisí na výšce postavy, typu lodě a technice pádlování. Vhodnou délku pádla můžete určit tak, že postavíte pádlo před kanoistu. Pro nafukovací kanoe by mělo pádlo sahat mezi bradu a nos, pro raft k nosu.
 
Orientační délky pádel dle výšky postavy:
190/165 cm,
180/155 cm,
170/ 150 cm,
160/ 145 cm.
 

Podobná pádla

 

© 2012

water wave by arEa50oNe