Pádlo PANDA 101/1 jednodílné

Pádlo pro kánoe a raft.

Pádlo PANDA 101/1 jednodílné
Cena: 750 Kč
Výběr varianty
Barva
Délka
Kvalitní české pádlo, list a hlavička z houževnatého plastu; duralová žerď
délka: 140 - 170 cm
hmotnost: 800 - 900 g
Plocha listu: 673 cm2
 
 
Standardně máme skladem pádla v černé a červené barvě. Zelená, modrá a žlutá barva je na objednávku - dostupnost cca 10 dnů.
 
Pádlo PANDA Raft 101 doporučujeme pro ženy a starší děti. Pro silovější záběr je vhodnější pádlo s větší plochou listu PANDA TREK: JEDNODÍLNÉ PÁDLO PANDA TREK 107/1
 
Velikost listu by měla být taková, aby kompenzovala rozdíl v síle zadáka a háčka. Slabší z dvojice by měl mít menší pádlo, aby záběr obou trval přesně stejně dlouho.
 

Fotogalerie

Výběr kanoistického pádla

Kanoistická pádla mají jeden list, žerď a hlavičku. Pádla se vyrábí  z různých materiálů: Pádla s listem z termoplastu a duralovou žerdí jsou odolná, levná, ale mají trochu vyšší hmotnost. Dřevěná pádla jsou lehká a jejich žerď při pádlování dobře pruží. Na divokou vodu se používají kompozitová pádla s listy ze vstřikovaných plastů kombinovaných s vlákny (sklolaminát, karbon), která jsou lehčí a pevná, ale mohou být náchylnější k poškození.
 
Nedělená pádla jsou bezúdržbová. Výhodou dvojdílných a trojdílných pádel je jejich skladnost - pádlo snadno složíte do kufru vašeho auta. U dělených pádel je třeba spoj udržovat v čistotě a jednou za čas jej promazat vazelínou. Při použití pádla ve slané vodě je třeba pádlo po použití opláchnout sladkou vodou a promazat spoj vazelínou.
 
Délka pádla závisí na výšce postavy, typu lodě a technice pádlování. Vhodnou délku pádla můžete určit tak, že postavíte pádlo před kanoistu. Pro nafukovací kanoe by mělo pádlo sahat mezi bradu a nos, pro raft k nosu.
 
Orientační délky pádel dle výšky postavy:
190/165 cm,
180/155 cm,
170/ 150 cm,
160/ 145 cm.

Pádla PANDA

Brněnská firma PANDA vznikla v roce 1992 a původně vyráběla jen dřevěná pádla. Dnes je schopna zákazníkům nabídnout nejširší sortiment pádel v České republice. Jako jediná vyrábí současně celodřevěná i plastová pádla, a to pádla pro kanoe, kajaky, rafty, veslice, nafukovací čluny, rybářské čluny, dračí lodě a další podobná plavidla, v nejrůznějších délkách (včetně dětských). Z nabídky pádel PANDA si dokáže vybrat opravdu každý.
 

© 2012

water wave by arEa50oNe