Minn Kota Endura Max 40

MinnKota ENDURA MAX 40 - vylepšená verze osvědčeného motoru vybavená indikátorem stavu nabití baterie a nově i digitálním maximizerem

Minn Kota Endura Max 40
Původní cena: 11 011 Kč
Cena: 9 190 Kč

MinnKota ENDURA MAX 40 36"

Tento model je vybaven indikátorem stavu nabití baterie a nově i digitálním maximizerem Endura Max, díky němuž se doba použití motoru prodlužuje až o pětinásobek na jedno nabití. Změnu rychlosti lze nyní volit zcela plynule, dle aktuální potřeby.

Vlastníte-li motor Endura (což v doslovném překladu znamená odolný), můžete si být jisti jeho maximální trvanlivostí, efektivitou a spolehlivostí. Vyzkoušejte v praxi tento elektromotor a přesvědčíte se o tom, že Endura je to nejlepší, co na světě v dané třídě existuje

 

Digitální maxmizer: digitální technologie umožňuje až pětinásobně prodloužit dobu provozu na jedno nabití. Technologie MAXIMIZER přesně kontroluje spotřebu energie při různých rychlostech, což umožňuje zabránit jejím ztrátám a déle zachovat nezbytný výkon akumulátoru. Jeďte klidněji, déle a efektivněji.


Variabilní ovládání výkonu motoru a rychlosti - plynulá regulace umožňuje mnohem preciznější volbu rychlosti plavby a pomáhá tak prodloužit čas jízdy na jedno nabití.


Ukazatel stavu nabití akumulátoru - stačí stisknout tlačítko na hlavě elektromotoru a zjistíte aktuální stav vaší baterie.


Teleskopická rukojeť - další krok v ergonomii, šest palců dlouhá vysouvací rukojeť umožní pohodlnější a přesnější řízení.


Konzole k upevnění motoru na lodi je spolehlivější než standardní konstrukce. Materiál, z něhož je konzole vyrobena, je odolný vůči zátěži, ohybu a znehodnocení vlivem ultrafialového záření.

Vlastníte-li motor Endura (což v doslovném překladu znamená odolný), můžete si být jisti jeho maximální trvanlivostí, efektivitou a spolehlivostí. Vyzkoušejte v praxi tento elektromotor a přesvědčíte se o tom, že Endura je to nejlepší, co na světě v dané třídě existuje.

 

Technické parametry:

  • max. tah: 40 lb
  • napáj. napětí: 12 V
  • počet rychlostí: 5/3
  • pro čluny do: 850 kg
  • Vrtule: Power Prop
  • Ovládání: Plynulá změna rychlosti
  • Digitální maximizér, plynulá změna rychlosti

Fotogalerie

Jak vybrat elektromotor

U lodních elektromotorů nás zajímají především tyto parametry:

Napájecí napětí: Pro menší čluny se používá 12 voltů, pro čluny delší než 6 m 24 V (2x 12V baterie) nebo 36 V.

Tah motoru: Tah se udává nejčastěji v librách (lb). Výkon motoru je třeba vybírat podle velikosti a hmotnosti lodě a podmínek za jakých budeme jezdit - při nedostatečném výkonu bude jízda proti větru, vlnám nebo proudu řeky nemožná. Větší tažná síla motoru nemusí znamenat vyšší rychlost. Rychlost a akcelerace lodi záleží na tahu motoru a velikosti vrtule. Lodní elektromotory MINN KOTA dosahují maximální rychlosti 8 km/h. S malým člunem za ideálních podmínek dosáhnete této rychlosti i se slabším elektromotorem. Velké čluny nebo težké podmínky vyžadují výkonné motory. 

Délka nohy: Správná délka nohy zajistí ideální umístění a výkon motoru. Optimální délka nohy je 50 až 70 cm (20" až 26") více než vzdálenost horního okraje zrcadla od vodní hladiny.

Spotřeba lodního elektromotoru

Přibližnou dobu provozu lodního elektromotoru můžeme spočítat pokud známe spotřebu (A) a kapacitu baterie (Ah). Například pro 100 Ah, 12 V baterii a 12 V lodní elektromotor s odběrem 30 A na nejvyšší rychlostní stupeň spočítáme: 100 x 0.85 / 30 = 2,83 hod. Na maximální výkon bude doba provozu necelé 3 hodiny. Pokud však pojedem na nejnižší rychlostní stupeň, odběr bude 5 A, stejná baterie nám vydrží na 17 hodin provozu.
 

Výběr baterie

K napájení lodních elektromotorů se používají trakční (cyklické) baterie. Trakční baterie, díky své cyklické odolnosti, vydrží oproti běžným autobateriím mnohem větší zátěž a také delší dobu v provozu. Životnost baterie prodloužíte včasným dobitím baterie po každém použití.
 

 

© 2012

water wave by arEa50oNe