Minn Kota Endura 50 C2

MinnKota Endura 50 C2. Endura je nejpoužívanější řada závěsných elektromotorů pro rybářské a rekreační čluny s integrovaným idikátorem stavu nabití baterie. Kvalita, výkon a šetrnost k životnímu prostředí.

Minn Kota Endura 50 C2
Původní cena: 10 141 Kč
Cena: 7 990 Kč

MinnKota ENDURA C2 50 (36") w/battery mtr - vylepšená verze osvědčeného motoru s indikátorem stavu baterie.

Vlastníte-li motor Endura (což v doslovném překladu znamená odolný), můžete si být jisti jeho maximální trvanlivostí, efektivitou a spolehlivostí. Vyzkoušejte v praxi tento elektromotor a přesvědčíte se o tom, že Endura je to nejlepší, co na světě v dané třídě existuje

Konzola k upevnění motoru na lodi:
- je spolehlivější než standardní konstrukce. Materiál, z něhož je konzola vyrobena, je odolný vůči zátěži, ohybu a znehodnocení vlivem ultrafialového záření.

Hřídel motoru:
- je z pružného kompozitního materálu, který je účinnou ochranou proti poškození při nárazu do podvodní překážky.

6 palcová teleskopická ergonomická kormidelní páka:
- motor je vybaven patnácticentimetrovou teleskopickou kormidelní pákou, která usnadňuje řízení lodi.

 

Záruka kvality

MINN KOTA je již dlouhou dobu světovým lídrem ve výrobě lodních elektromotorů. Mnohaleté zkušenosti firmy jsou zárukou kvality a optimálních technických parametrů.

Záruka výkonnosti

Neustálé provádění zkušebních testů během výroby, zavádění moderních technologií, použití kvalitních materiálů a přísná kontrola jakosti umožňují produkci spolehlivého, tichého, úsporného a současně dostatečně silného motoru.

Záruka ohleduplnosti k životnímu prostředí

Pokročilá technologie výroby a využití recyklovaných surovin, úspora energie a absence exhalací při provozu mají velmi příznivý vliv na čistotu životního prostředí.

.

Teleskopická řídící páka

Praktické a pohodlné ovládání člunu.

Kompozitová noha

Naše kompozitová noha motoru je 3x odolnější než noha vyrobená z kovu. Při nárazu do překážka na dně se ohne a následně vrátí do původního tvaru. Není trvale deformována a navíc nekoroduje.

Konzole pro připevnění motoru

Spolehlivější než konvenční řešení. Kompozitní materiál, ze kterého je vyrobena, je odolný proti namáhání a proti deformacím způsobených teplem.

 

Technické parametry:

  • max. tah: 50 lb
  • napáj. napětí: 12 V
  • počet rychlostí: 5/3
  • pro čluny do: 1350 kg
  • délka nohy motoru: 92 cm (36")

Fotogalerie

AKCE ENDURA 50 C2

PLATÍ DO VYPRODÁNÍ ZÁSOB

 

Jak vybrat elektromotor

U lodních elektromotorů nás zajímají především tyto parametry:

Napájecí napětí: Pro menší čluny se používá 12 voltů, pro čluny delší než 6 m 24 V (2x 12V baterie) nebo 36 V.

Tah motoru: Tah se udává nejčastěji v librách (lb). Výkon motoru je třeba vybírat podle velikosti a hmotnosti lodě a podmínek za jakých budeme jezdit - při nedostatečném výkonu bude jízda proti větru, vlnám nebo proudu řeky nemožná. Větší tažná síla motoru nemusí znamenat vyšší rychlost. Rychlost a akcelerace lodi záleží na tahu motoru a velikosti vrtule. Lodní elektromotory MINN KOTA dosahují maximální rychlosti 8 km/h. S malým člunem za ideálních podmínek dosáhnete této rychlosti i se slabším elektromotorem. Velké čluny nebo težké podmínky vyžadují výkonné motory. 

Délka nohy: Správná délka nohy zajistí ideální umístění a výkon motoru. Optimální délka nohy je 50 až 70 cm (20" až 26") více než vzdálenost horního okraje zrcadla od vodní hladiny.

Spotřeba lodního elektromotoru

Přibližnou dobu provozu lodního elektromotoru můžeme spočítat pokud známe spotřebu (A) a kapacitu baterie (Ah). Například pro 100 Ah, 12 V baterii a 12 V lodní elektromotor s odběrem 30 A na nejvyšší rychlostní stupeň spočítáme: 100 x 0.85 / 30 = 2,83 hod. Na maximální výkon bude doba provozu necelé 3 hodiny. Pokud však pojedem na nejnižší rychlostní stupeň, odběr bude 5 A, stejná baterie nám vydrží na 17 hodin provozu.
 

Výběr baterie

K napájení lodních elektromotorů se používají trakční (cyklické) baterie. Trakční baterie, díky své cyklické odolnosti, vydrží oproti běžným autobateriím mnohem větší zátěž a také delší dobu v provozu. Životnost baterie prodloužíte včasným dobitím baterie po každém použití. Pro lodní elektromotory dopručujeme baterie s kapacitou 60 až 110 Ah.
 

 
 

© 2012

water wave by arEa50oNe