Minn Kota Endura 34 C2

Minn Kota Endura - nejpoužívanější řada závěsných elektromotorů pro rybářské a rekreační čluny s integrovaným indikátorem stavu nabití baterie. Kvalita, výkon a šetrnost k životnímu prostředí.

Minn Kota Endura 34 C2
Původní cena: 5 570 Kč
Cena: 4 790 Kč

Záruka kvality

MINN KOTA je již dlouhou dobu světovým lídrem ve výrobě lodních elektromotorů. Mnohaleté zkušenosti firmy jsou zárukou kvality a optimálních technických parametrů.

Záruka výkonnosti

Neustálé provádění zkušebních testů během výroby, zavádění moderních technologií, použití kvalitních materiálů a přísná kontrola jakosti umožňují produkci spolehlivého, tichého, úsporného a současně dostatečně silného motoru.

Záruka ohleduplnosti k životnímu prostředí

Pokročilá technologie výroby a využití recyklovaných surovin, úspora energie a absence exhalací při provozu mají velmi příznivý vliv na čistotu životního prostředí.

.

Teleskopická řídící páka

Praktické a pohodlné ovládání člunu.

Kompozitová noha

Naše kompozitová noha motoru je 3x odolnější než noha vyrobená z kovu. Při nárazu do překážka na dně se ohne a následně vrátí do původního tvaru. Není trvale deformována a navíc nekoroduje.

Konzole pro připevnění motoru

Spolehlivější než konvenční řešení. Kompozitní materiál, ze kterého je vyrobena, je odolný proti namáhání a proti deformacím způsobených teplem.

 

Technické parametry:

  • max. tah: 34 lb
  • napáj. napětí: 12 V
  • počet rychlostí: 5/3
  • pro čluny do: 920 kg
  • délka nohy: 91 cm
  • Maximální odběr proudu na 5. rychlostní stupeň: 40 A

Fotogalerie

Jak vybrat elektromotor

U lodních elektromotorů nás zajímají především tyto parametry:

Napájecí napětí: Pro menší čluny se používá 12 voltů, pro čluny delší než 6 m 24 V (2x 12V baterie) nebo 36 V.

Tah motoru: Tah se udává nejčastěji v librách (lb). Výkon motoru je třeba vybírat podle velikosti a hmotnosti lodě a podmínek za jakých budeme jezdit - při nedostatečném výkonu bude jízda proti větru, vlnám nebo proudu řeky nemožná. Větší tažná síla motoru nemusí znamenat vyšší rychlost. Rychlost a akcelerace lodi záleží na tahu motoru a velikosti vrtule. Lodní elektromotory MINN KOTA dosahují maximální rychlosti 8 km/h. S malým člunem za ideálních podmínek dosáhnete této rychlosti i se slabším elektromotorem. Velké čluny nebo težké podmínky vyžadují výkonné motory. 

Délka nohy: Správná délka nohy zajistí ideální umístění a výkon motoru. Optimální délka nohy je 50 až 70 cm (20" až 26") více než vzdálenost horního okraje zrcadla od vodní hladiny.

Spotřeba lodního elektromotoru

Přibližnou dobu provozu lodního elektromotoru můžeme spočítat pokud známe spotřebu (A) a kapacitu baterie (Ah). Například pro 100 Ah, 12 V baterii a 12 V lodní elektromotor s odběrem 30 A na nejvyšší rychlostní stupeň spočítáme: 100 x 0.85 / 30 = 2,83 hod. Na maximální výkon bude doba provozu necelé 3 hodiny. Pokud však pojedem na nejnižší rychlostní stupeň, odběr bude 5 A, stejná baterie nám vydrží na 17 hodin provozu.
 

Výběr baterie

K napájení lodních elektromotorů se používají trakční (cyklické) baterie. Trakční baterie, díky své cyklické odolnosti, vydrží oproti běžným autobateriím mnohem větší zátěž a také delší dobu v provozu. Životnost baterie prodloužíte včasným dobitím baterie po každém použití.
Vhodná kapacita baterie pro elektromory s odběrem 30 - 50 A je 75 až 110 Ah.
 

 

© 2012

water wave by arEa50oNe