Neoprenové boty CONTACT

HIKO CONTACT je nízká ultralehká neoprenová bota.

Neoprenové boty CONTACT
Cena: 700 Kč
Výběr varianty
Velikost

Neoprenová bota vhodná pro vodní sporty a plážový volejbal. Má ochrana nártu proti prodření a snížení boty pod kotník. Podrážka je měkká a ohebná, přesto vysoce oděruvzdorná.

Dostupnost na dotaz.

Vstup boty je opatřen "donut" systémem, což je kruhová výseč ze speciálního jednostranného neoprenu. Donut velmi pevně obemkne kotník a díky hladké gumě zevnitř zvýší přilnutí boty k noze. CONTACTY ocení zejména závodníci, kteří si potřebují zachovat cit při kontaktu s lodí, ale jsou perfektní i na SUP, Wake a jiné sporty, kde je třeba mít cit při kontaktu s lodí nebo prknem.

Jednolitá podrážka chrání chodidlo, prsty a patu zezadu i z vnějšku.

- Podrážka je měkká a ohebná, přesto vysoce oděruvzdorná.

- Gumový potisk chrání nárt proti odření.

- Vstup boty je opatřen "donut" systémem, což je kruhová výseč ze speciálního jednostranného neoprenu.

- Donut velmi pevně obemkne kotník a díky hladké gumě zevnitř zvýší přilnutí boty k noze.

- CONTACTY ocení zejména závodníci, kteří si potřebují zachovat cit při kontaktu s lodí.

 

Fotogalerie

Jak vybírat neoprenové boty?

Typ bot volíme podle předpokládaného použití a osobních preferencí. Při výběru bot je důležité zvážit, zda nám vyhovuje bota nízkého nebo kotníkového střihu, zda dáme přednost botě s pevnou podrážkou nebo ponožce, jaký způsob zapínání, utahování a vyztužení preferujeme.

Správné velikosti vybíráme stejně jako u ostatních neoprenových výrobků. Nesmí být těsné, v takovém případě dojde velmi brzy k prodření na exponovaných místech, ani příliš volné, pak se plní vodou a ztrácí tepelně izolační vlastnosti.
 
 
UK EUR délka chodidla (mm)
3,5 36 225
4,5 37 235
5 38 240
6 39 250
6,5 40 255
7,5 41 265
8 42 270
9 43 280
9,5 44 285
10,5 45 295
11,5 46 305
12 47 310
13 48 320
 

 

Péče o neoprenové boty

O neoprenové boty pečujeme jako o jiné části oblečení z podobných materiálů. Z hygienických důvodů je vhodné zejména boty a ponožky po každém použití vypláchnout čistou vodou a dobře usušit. V případě potřeby čistíme mýdlovým roztokem a houbičkou nebo jemným kartáčkem.

Firma HIKO SPORT

Rodinný podnik, který už čtvrt století dodává na trh kvalitní vybavení pro většinu vodních sportů.
“Začalo to nevinně - tím, že se v Čechách nedala koupit kvalitní vodácká výbava. Domluvila jsem se s kamarádkou, která měla firmu na plovačky v USA, že mi pošle materiál a já to zkusím ušít tady,” vzpomíná Marcela Hilgertová na zrod firmy HIKO. “Po večeři jsme uspali děti, sundali ubrus ze stolu, kde byly naznačeny délky popruhů a gum, a s manželem pracovali, co to šlo,” popisuje Marcela začátky u šicího stroje v kuchyni pražského panelákového bytu. Psal se rok 1990, když se tehdejší reprezentanti ve vodním slalomu - Ivan a Marcela Hilgertovi dali na podnikání.
 

© 2012

water wave by arEa50oNe