Házecí pytlík 20 m

Házečka HIKO trojúhelník, lano dlouhé 20 m - záchranný házecí pytlík nového střihu a designu.

Házecí pytlík 20 m
Cena: 1 150 Kč

Záchranný házecí pytlík nového střihu a designu. Vnitřní nosná pěna zajišťuje plavání pytlíku po hladině, reflexní proužky zvyšují bezpečnost. Vnitřní plovoucí lano 20 m délky o průměru 10 mm s nosností v tahu 10000N.  Na zadní straně popruhový systém, umožňující připevnění k vestě, nebo zaháknutí na karabinu.

Házečkou by měl být na divoké vodě vybaven každý správný vodák.
Házecí pytlík je totiž mnohdy jediná pomůcka, která dostane topícího se vodáka z válce nebo mu ušetří dlouhé plavání v těžké peřeji.

  • Vnitřní materiál PVC Soft Foam
  • Obal přizpůsobený vysychání
  • Očka na protažení popruhu (možno připnout k opasku)

Aktuální dostupnost Házecí pytlíky HIKO

Fotogalerie

CO JE HÁZEČKA?

Házecí pytlík, zkráceně házečka, je osobní záchranná pomůcka v podobě pevného plovoucího lana o průměru 8 až 12 mm, délky 10 – 25 m, které je smotané v pytlíku z nepromokavé tkaniny výrazné barvy s plovoucím materiálem u dna. Dnem pytlíku je lano vyvedeno opět ven a ukončeno okem, které bývá vyztuženo pro lepší úchop. Horní část pytlíku se dá uzavřít svorkou, aby láno svévolně nevypadávalo.
Házečka slouží k záchraně tonoucích, kteří jsou při vědomí. Je to zkrátka lano, které se hodí plavajícímu vodákovi.

VÝBĚR HÁZECÍHO PYTLÍKU

Vhodná délka házečky závisí na velikosti vodního toku, který budeme splouvat. Pro rafting na větších vodnatých řekách zvolíme délku 25 m. Delší nemá pro házení význam, dál nelze s dostatečnou přesností dohodit. Na většinu českých řek je ideální zvolit 15 až 20 m. Nevýhodou dlouhé házečky jsou její větší rozměry. Jednoznačnou výhodou delší házečky je větší dosah a lepší letové vlastnosti pytlíku zatíženého delším lanem.
U házečky oceníme široký otvor pro lano, který usnadňuje skládání lana do házečky (kuželovitý tvar pytlíku). 

Použití házecího pytlíku

Lano je potřeba do házečky smotat takovým způsobem, aby se při hodu volně odmotávalo. Před hodem je nutné zcela otevřít horní část pytlíku, aby se lano po hodu mohlo volně vymotávat bez zbytečného tření a odmotat asi 1 m lana. Konec lana držíme v jedné ruce (v žádném případě ho nenavlékáme ani neomotáváme kolem ruky nebo jiné části těla) a pytlík v druhé ruce, kterou budeme házet. Důležité je se před hodem přesvědčit, že je plavající připraven lano zachytit. Hod házečky lze provést buď spodem (je přesnější) nebo vrchem (dohodíme dál).
Kam házečkou při hodu mířit? Nejlépe těsně po proudu před plavce. Nesnažíme se trefit plavce pytlíkem, ale házíme za něj, aby se mohl zachytit plovoucího lana.
Opakovaný hod: Pokud je nutné hod opakovat, není čas smotávat lano zpět do pytlíku, ale přitahuje se zpět co nejrychleji. Prázdný pytlík se naplní vodou, aby byl těžší, a po navázání kontaktu s plavajícím se znovu hodí.
Po použití je potřeba házečku omýt ve vodě, zbavit ji nečistot a nechat pořádně uschnout. Není vhodné vystavovat lano zbytečně na slunci, protože UV zářením polypropylenové lano degraduje.
 

© 2012

water wave by arEa50oNe