Minn Kota TRAXXIS 55 V

Traxis je nejpoužívanější řada závěsných elektromotorů pro rybářské čluny

Minn Kota TRAXXIS 55 V
Cena: 14 490 Kč

MinnKota Traxis 55 (36") s indikátorem stavu baterie - nejsilnější a nejspolehlivější elektromotor pro rybáře

NASTAVITELNÉ UTAŽENÍ ŘÍZENÍ. Nová objímka umožňuje nastavit samosvornost řízení na potřebnou úroveň. Můžete jej zcela uvolnit, anebo řídící tyč zcela zablokovat.

RYCHLÝ ZÁMEK NASTAVENÍ HLOUBKY SPUŠTĚNÍ MOTORU. Potřebujete motor rychle spustit hlouběji nebo naopak vytáhnout? S Traxxisem to bude snadné.

SKLOPNÁ KORMIDELNÍ PÁKA. Traxxis vám umožní nejen kormidelní páku naklopit až o 45°, ale i povytáhnout o 15 cm, takže bude vždy po ruce. Páka má navíc novou, ergonomickou rukojeť.

KOMPOZITOVÁ NOHA MOTORU S DOŽIVOTNÍ ZÁRUKOU. Kompozitové nohy jsou pevnější než ocel, prakticky nezničitelné s tím, že po propružení se navracejí do původního tvaru. Žádná deformace, žádná koroze.

STISKNI A VÍŠ. Zjištění aktuálního stavu nabití akumulátoru jedním tlačítkem.

Motor lze pohodlně sklopit jednou rukou, což je nesporná výhoda např. v rizikových situacích.

Fotogalerie

Jak vybrat elektromotor

U lodních elektromotorů nás zajímají především tyto parametry:

Napájecí napětí: Pro menší čluny se používá 12 voltů, pro čluny delší než 6 m 24 V (2x 12V baterie) nebo 36 V.

Tah motoru: Tah se udává nejčastěji v librách (lb). Výkon motoru je třeba vybírat podle velikosti a hmotnosti lodě a podmínek za jakých budeme jezdit - při nedostatečném výkonu bude jízda proti větru, vlnám nebo proudu řeky nemožná. Větší tažná síla motoru nemusí znamenat vyšší rychlost. Rychlost a akcelerace lodi záleží na tahu motoru a velikosti vrtule. Lodní elektromotory MINN KOTA dosahují maximální rychlosti 8 km/h. S malým člunem za ideálních podmínek dosáhnete této rychlosti i se slabším elektromotorem. Velké čluny nebo težké podmínky vyžadují výkonné motory. 

Délka nohy: Správná délka nohy zajistí ideální umístění a výkon motoru. Optimální délka nohy je 50 až 70 cm (20" až 26") více než vzdálenost horního okraje zrcadla od vodní hladiny.

Spotřeba lodního elektromotoru

Přibližnou dobu provozu lodního elektromotoru můžeme spočítat pokud známe spotřebu (A) a kapacitu baterie (Ah). Například pro 100 Ah, 12 V baterii a 12 V lodní elektromotor s odběrem 30 A na nejvyšší rychlostní stupeň spočítáme: 100 x 0.85 / 30 = 2,83 hod. Na maximální výkon bude doba provozu necelé 3 hodiny. Pokud však pojedem na nejnižší rychlostní stupeň, odběr bude 5 A, stejná baterie nám vydrží na 17 hodin provozu.
 

Výběr baterie

K napájení lodních elektromotorů se používají trakční (cyklické) baterie. Trakční baterie, díky své cyklické odolnosti, vydrží oproti běžným autobateriím mnohem větší zátěž a také delší dobu v provozu. Životnost baterie prodloužíte včasným dobitím baterie po každém použití. Pro lodní elektromotory dopručujeme baterie s kapacitou 60 až 110 Ah.
 
 

© 2012

water wave by arEa50oNe